A1 társalgás 2018. 10. 04. Iskolák Magyarországon
2018.10.11. 15:39
Magyarországon és Kínában az iskolák mások.
Magyarországon a kisgyerekek először bölcsödébe mennek. Itt általában három éves korig lehetnek a gyerekek.
Bölcsöde után óvodába mennek a gyerekek. Ide átalában hét éves korig járnak.
Az óvoda után a magyar gyerekek iskolába indulnak. Az általános iskola nyolc év, a gimnázium négy év, nincs alsó középiskola és felső középiskola, mint Kínában.
Az általános iskolában az órák reggeltől egy vagy két óráig vannak, utána a gyerekek ebédelnek, és négy vagy öt óráig napköziben vannak. Itt házi feladatot csinálnak vagy játszanak.
Gimnáziumban mindent tanulnak, négy évig. Ha valaki orvos vagy mérnök szeretne lenni, szakgimnáziumban tud tanulni. Gimnáziumban és szakgimnáziumban nincs napközi. Ha valaki gimnáziumba vagy szakgimnáziumba szeretne menni, előtte felvételi vizsga van.
A gimnázium vagy négy év szakgimnázium után jön az érettségi vizsga. Ha az érettségi vizsga sikeres, lehet egyetemre menni. Egyetem előtt nincs külön felvételi vizsga Magyarországon. Szakgimnáziumban lehet három évig is tanulni, ha valaki például eladó vagy szakács szeretne lenni, de három év után nem lehet érettségizni, csak dolgozni lehet menni.
Az egyetemen az első három év a BA, utána két év az MA. Utána lehet doktori iskolában tanulni. (A doktori iskolák is az egyetemeken vannak.)
Ha valaki nem szeretne egyetemre menni, gimnázium után tud menni OKJ tanfolyamra.
|